MSNPRO

فروش انواع فایل, جزوات , کتب و پروژه

تحقیق: مدلسازی حریق و بررسی ایمنی حریق در یک راکتور تحقیقاتی هسته ای با کد محاسباتی CFAST

 

......................................

از آنجا كه  ارزيابي احتمالاتي ايمني آتشبه عنوان بخشي از  ارزيابي احتمالاتي ايمني سطح يك، يك روش كلي براي تحليل ايمني محسوب مي شود، تحقيقات انجام شده در اين زمينه در صنعت هسته اي به نحوه اجراي اين متدولوژي براي ارزيابي ايمني تأسيسات هسته اي مختلف مربوط مي شود. در زير مجموعه اي از ارزيابي هاي احتمالاتي مرتبط با آتش سوزي در صنعت هسته اي آورده شده است.

........................................................................................................................

CFAST عنصري از يک دسته مدل تحت عنوان مدل اجزاء محدود يا مدل ناحيه اي است. بدين معنا که هر اتاق به چند ناحيه با شرايط داخلي يکنواخت تقسيم بندي مي شود. اين يکنواختي به معني يكسان بودن دما و غلظت دود و گاز در تمامي نقاط درون يک ناحيه است. در CFAST، هر اتاق به دو لايه تقسيم مي شود. از آن جا که اين لايه ها معرف بخش هاي بالايي و پاييني اتاق هستند، شرايط درون يک اتاق تنها از کف تا سقف تغيير مي کند و نه در راستاي افقي. اين فرض بر مبناي مشاهده تجربي اين مسئله صورت گرفته است که در طي آتش سوزي فضاي اتاق به دو لايه کاملاً مجزا تقسيم مي شود. به طور کلي، تفاوت در وضعيت درون يک لايه در مقايسه با تفاوت مابين لايه ها بسيار کوچک است. اين فرض محدوديت هايي را براي پيش گويي هاي انجام گرفته توسط چنين مدل هايي، ايجاد مي کند.

   اساس کار CFAST، حل گروهي از معادلات است که تغييرات جرم و آنتالپي را در طول زمان پيش گويي مي کنند. اين معادلات از معادلات پايستگي انرژي، جرم و مومنتوم به همراه يک معادله حالت ( در اينجا قانون گاز ايده آل ) حاصل شده اند و با بازآرائي آن ها مي توان به گروهي از معادلات که متغيرهاي قابل پيش بيني در هر کامپارتمنت را، پيش گويي مي کنند، دست يافت. اين معادلات توابع زماني چون فشار، ارتفاع لايه و دما را به ازاي جرم و آنتالپي مشخص در دو لايه پيش بيني مي کند.

.........................................................................................................................................................

فایل WORD

191 صفحهپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000,000 ریال
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
CFAST_216497_2960.zip676.3k